Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Slideshow - Products - Div (OEM+Ventilation)
  • Slideshow - Products - Div (OEM+Ventilation)

Developed by jtemplate

Ventilátory

Nabízíme široké spektrum standardních ventilátorů pro nejrůznější oblasti použití a ventilátory pro aplikace OEM. Pro pohon ventilátorů používáme speciálně vyvinuté motory s vnějšími rotory vlastní výroby. Ve srovnání s běžnými ventilátory Vám ventilátory Rosenberg  nabízejí tyto rozhodující výhody:

  • extrémně vysoká životnost
  • kompaktní konstrukce
  • motor a oběžné kolo tvoří jeden celek
  • 100% regulovatelný počet otáček (transformátorově i elektronicky)
  • nízký rozběhový proud
  • standardní součástí ventilátorů Rosenberg je tepelná ochrana motorů pomocí termokontaktů
  • oběžná kola jsou vyvažována ve dvou stupních dle DIN ISO 21940-11 (stupeň jakosti G 2.5 / G 6.3)

Motory AC

Pohon motorem s vnějším rotorem nabízí úsporu prostor, kompaktní a atraktivní design. Motor je instalován uvnitř oběžného kola a je díky tomu optimálně chlazen. Z tohoto důvodu můžeme garantovat regulovatelnost až 100% výkonu. Nejsou zapotřebí žádné klínové řemeny, dodatečné napínací lišty ani montážní zařízení. Využívají se pouze optimálně dimenzovaná, oboustranně uzavřená kuličková ložiska s mazivy s dlouhou životností.  Obě uložení ložisek jsou finálně vybroušena v rámci jednoho pracovního procesu, což zaručuje absolutní souosost ložiska.

Motory s vnějšími rotory se vyznačují extrémně nízkým rozběhovým proudem. Hnací motory odpovídají z větší části druhu ochrany IP54 podle DIN EN 60034-5. Izolace vinutí odpovídá tepelné třídě F. Sériově je vinutí opatřeno impregnací proti vlhkosti.

Motory EC

Pro použití EC motorů je charakteristický vysoký stupeň účinnosti i při částečném zatížení a vynikající možnost regulace. Snadno se připojují, jsou individuálně přednastavitelné, kompaktní konstrukce a vykazují vysoký výkon. Lze je doplnit i o dodatečné funkce (např. regulaci průtoku a tlaku). EC motory Rosenberg mají ve většině případů el. krytí IP54 při vstupním napětí 380V-480V (50/60Hz). EC motory Rosenberg jsou plynule regulovatelné a jsou vybaveny integrovanou ochranu motoru.

Vybrat si můžete z následujících typů ventilátorů:

Program pro výběr ventilátorů

Náš program pro výběr ventilátorů RoVent vám na základě zadaného pracovního bodu rychle a jednoduše umožní provozně nejpřesnější volbu z více než 1 700 modelů ventilátorů. Navíc zde naleznete rozsáhlou dokumentaci zvoleného typu ventilátoru. Program je pravidelně aktualizován, což zaručuje, že navržený výrobek odpovídá současnému výrobnímu programu. RoVent můžete stáhnout zde, nebo můžete použít i naší online verzi RoVent Online.