Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Produktheader - Airbox F40

Developed by jtemplate

Sestavné klimatizační zařízení Airbox F40

Provedení skříně

U přístrojů řady F40 jde o bezrámové konstrukce. Přístroj Airbox F40 je cenově výhodnou alternativou ke konstrukční řadě S40 v malých konstrukčních velikostech do průřezu skříně 13Q (vnější rozměry 1340 x 1340 mm).  Všechny panely konstrukční řady F40 jsou konstruovány dvouplášťově s vnitřním a vnějším plechem a uvnitř vloženým těsněním. Tloušťka těsnění bočních panelů a horního krytu je 40 mm. Dno plošně instalovaných přístrojů s dolním ovládáním je rovněž izolováno těsněním o síle 40 mm. Tloušťka těsnění dna je u všech ostatních variant 60 mm. Vnitřní strany přístroje mají hladkou plochu.  Ve standardní variantě se pro panely používá pozinkovaný ocelový plech o síle 1,0 mm. Za příplatek lze zajistit povrchovou úpravu separátně vnější a vnitřní strany, buď ocelové plechy pozinkované nebo s povrchem z umělé hmoty V2A (1.4301) nebo hliníkem AlMg3. Standardní barva povrchu z umělé hmoty je světle šedá RAL 7035. Jsou možné i jiné barvy RAL. Kamenná vlna, která se používá k tepelné a hlukové izolaci není hořlavá a lepí se na dílčí plochy dvojitých skořápek panelů. Konstrukční F40 je certifikovaná institutem Eurovent a odpovídá hygienickým předpisům VDI 6022.

Základový rám

Skříňové klimatizační zařízení F40 lze opatřit hraněnými základovými rámy ve výškách 100 mm až 500 mm z 3 mm silného pozinkovaného ocelového plechu.

Průtoky vzduchu

Minimálně (V=1 m/s):
800 - 5.600 m³/h
Optimálně (V=2 m/s):
1.600 - 11.200 m³/h
Maximálně (V=4 m/s):
3.200 - 22.400 m³/h

Tepelné vlastnosti

Tepelná prostupnost [W/m²K]:
1,02 (T3)
Faktor tepelného můstku kb:
0,58 (TB3)

Spoje panelů

Panely konstrukční řady F40 jsou ve svých spojích konstruovány v protilehlé pozici. Spojení šrouby probíhá podél vnějších hran protilehle od vnější strany, tímto lze dosáhnout vysoké stability spojení.  Šrouby se nacházejí z důvodu zajištění maximálních tepelných a vizuálních vlastností zcela uvnitř panelu. Otvory, které jsou nezbytné k vnitřním připevněním šrouby na vnějším plechu, jsou těsně uzavřeny umělohmotnými kryty, které jsou odolné proti UV záření.

Modulové spojení

Ke spojení modulů v rozích skříní se používají výrobcem montované styčníkové plechy. Pomocí šroubů, které jsou součástí dodávky, se moduly protilehlými styčníkovými plechy stahují k sobě. Součástí dodávky jsou též profily U, které zajišťují zcela přesné spojení modulu. Pro zajištění vysoké hygienické kvality se šroubové spoje modulových spojení pokrývají krytkami z umělé hmoty.

Štítek energetické efektivnosti Eurovent

Speciálně pro konstrukční řadu F40 udáváme v listu přístrojových údajů našeho výběrového programu také třídu energetické efektivnosti Eurovent a přístroj opatřujeme tímto štítkem. Podobně jako je tomu v EU u označování energetické efektivnosti i v jiných oborech, rozděluje i štítky energetické efektivnosti Eurovent do tříd A až E. Pro celkové posouzení jsou zde spočítány vzájemné hodnoty pro rychlosti vzduchu, externí ztráty tlaku, projektované vnější teploty, tlakové ztráty zpětné rekuperace tepla, stupně účinnosti zpětné rekuperace tepla a elektrický příkon ventilátorů na jednu jedinou srovnávací hodnotu. Přístroj je takto zařazen do vhodné třídy energetické efektivnosti. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Eurovent www.eurovent-certification.com.

Ke stažení

Katalog: Sestavné vzduchotechnické jednotky AIRBOX Katalog: Sestavné vzduchotechnické jednotky AIRBOX

Formát souboru: .pdf

Velikost souboru: 6.15 MB

Certifikace Eurovent Certifikace Eurovent

Formát souboru: .pdf

Velikost souboru: 198.48 kB